2. den OBR 2017

I druhý den soutěže Oldtimer Bohemia Rally 2017 nás hned od ráno doprovázelo nádherné počasí a ještě lepší nálada. Po vydatné společné snídani v Kulturním domě Mladá Boleslav vyrazili v 8:30 první auta na start do 2. etapy, dlouhé více než 94 km. Ta vedla malými vesničkami pod Jičínem, do Kopidlna, kolem Hořických trubiček a oblíbených Erbenových Modlitbiček z Miletína až do Dvora Králové nad Labem, městem známém svým ZOO a jedinečným Safari. Hladové tygry jsme sice minuli jako celou ZOO, ale směřovali jsme na náměstí T. G. Masaryka. Zde nás čekala pauza 2 hodiny, oběd v příjemné restauraci přímo na náměstí, točený Krakonoš a mladí protestanti (3) podporujících pouze elektromobily. Těch v našich řadách moc nenašli.

Po té, co jsme se občerstvili, pobavili o zákeřnostech 2. etapy, probrali a propočítali etapu 3., vyrazili jsme k časomíře a postupně vyráželi znovu na trať. Ta tentokrát vedla necelých 110 km a směřovala domů do Mladé Boleslavi přes nádhernou přehradu Les Království, jež je plná historie, vody a včera i veteránů. Zde jsme na sebe počkali, abychom jako tým Valocars měli neopakovatelné záběry z průjezdu této přehrady. Pokračovali jsme trasou vedoucí mezi Novou Pakou a Vrchlabím v doprovodu jedinečného výhledu na Krkonoše, zejména Černé Hory, Sněžky, či ještě stále částěčně sněhem pokrytou Studniční horou, pak výhledeme i na Jizerské hory, Ještěď a pak i náš Český ráj a jeho výškovými body jako jsou Trosky či v dálce vykukující Bezděz.
Malými vesničkami jsme se promotali až do Turnova a odtud už to bylo velice blízko do cílové rovinky, kam dojížděla první auta v 15:30.

Aby cesta a počítání nebylo tak jednoduché, cestou do Dvora Králové n/L nás čekali dva měřené úseky, přičemž jeden velice zákeřný, umístěný v kopci a zatáčkách a jež prověřil schopnosti všech posádek. Cestou zpátky nás čekali další dva, se kterými se nejlépe popasovala posádka Citroenu Pavel & Pavla Svobodovi, kteří 3. etapu vyhráli s pouhými 2 trestnými body. Na druhém místě se umístil Katusický závodník pan Halouska se Šťastným spolujezdcem.
Podrobné výsledky můžete shlédnout zde:

>> VÝSLEDKY 2. DNE <<<

Držte nám palce i v dnu posledním!

Autor: Martin Kosa