Berounsko 2018

Pátého července 2018 jsme se opět vydali na výlet, tentokrát na Berounsko,počet vozů se ale z loňských šesti zvýšil na deset.Po nealko přípitku jsme obdrželi opět itineráře a na cestu do Mělníka křížovku, neboť tuto trasu dobře známe a spolujezdci by se nudili.

První zastávka nás čekala v motorestu Vítov, kde jsme svoji návštěvu ohlásili pouhou hodinu předem. Paní majitelku to nikterak nerozhodilo, šoupla do trouby meruňkovo rebarborový koláč, který jsme chutnali ke kávě ještě teplý.

Další zastávkou byly Lány s muzeem sportovních vozů, tady někteří pánové hrdinně prohlašovali, jak by uměli jezdit třeba s vozidly stáje Lotus.

V pozdních odpoledních hodinách jsme se ubytovali v Chrustenicích a hned druhý den ráno jsme vyrazili do Chrustenické šachty. Při hodinové akci jsme se povozili po kolejích na kládě, dozvěděli jsme se leccos o dobývání nerostů, ale hlavně se projeli důlním vláčkem a zcela hladoví jsme vyrazili k Máně do Hlásné Třebáně. Zde jsme zažili opravdu milé překvapení, kdy v neuvěřitelně „narvané“ restauraci neztrácí personál glanc a pohodu, a k tomu všemu jsme obdrželi obrovsky velké porce mimořádně dobrého jídla.

Ani se nám nechtělo vstávat, ale čekal nás Svatý Jan pod Skalou a zatopený vápencový lom Velká Amerika.

A hned nato hlavní hřeb dne, totiž jízda zručnosti pro dámy. Na manipulační ploše u Rudné jsme postavili 5 disciplín a zkoušeli si svoje dovednosti. I když v ženách panovala zpočátku silná nervozita a strach, nakonec vyjely všechny a v cíli jim zářily oči nadšením z překonání sama sebe….

A najednou tady byla sobota 7.7. a s ní cesta k domovu. Po snídani jsme ještě zaskočili do sklárny v Nenačovicích a jeli se podívat ku Praze na startující a přistávající letadla a pak už na oběd do restaurace Formanka v Otvovicích.

A protože všichni víme, že zde žije slavná Lucie Bílá, přišlo organizátorům nějak samo sebou, že by bylo dobré si v přestrojení její písničky zazpívat. A  dva naši nadšenci se tajně v jednom tamním kumbále nasoukali do koženého „rockerského“ kostýmu s křížem na prsou a dlouhovlasou hřívou na hlavě a do sametového obleku s motýlkem a „gottovskou“ parukou a překvapenému osazenstvu začali zpívat nejznámější skladby….Ale pak se najednou odhrnul závěs a do sálu vstoupila skutečná Lucie Bílá. My byli plni údivu, ona z účinkujících ale taky. Oboustranné nadšení je vidět na společné fotografii.

A takto plni nečekaných dojmů jsme vyrazili do Mělníka na náměstí, abychom se vzpamatovali u horké kávy a studené zmrzliny.

Zdálo se, že už to je závěr našeho výletu, že už se nic dít nebude. Ale dělo se: v cíli nás čekala paní sousedka v selském kroji s chlebem a solí a členové našeho klubu s malým občerstvením. Každá posádka pak obdržela perník ve tvaru auta s osobní fotografií a následoval nezbytný uvítací drink. Tentokrát i alkoholový, což mnozí řidiči bez mrknutí oka přijali se slovy, že těch 200 metrů domů dojdou pěšky.

….a toť vše, byly to krásné 3 dny, které díky zážitkům a pohodě vytvořily dojem celého dovolenkového týdne.  Děkujeme celé partě, a kam to bude příště?