Odemkli jsme silnice

Každý se již nemohl dočkat té chvíle, kdy nastartuje svého plechového starouše a vyjede v roce 2017 poprvé na silnice. Proto jsme se společně domluvili na první projížďku naším překrásným krajem. První dubnovou neděli jsme tak tradičně odemkli silnice pro sezónu 2017.

>>> fotografie najdete v naší galerii zde <<<

Náš první výlet jsme odstartovali – kde jinde, než – před sídlem našeho autoklubu Valocars na Valovicích a sešli jsme se zde skutečně v hojném počtu. S MG vyjel Radon s panem Vlkem, se žlutým TRIUMPHem Špacír s Janou, se stovkou Vašek vyvezl celou rodinu, stejně tak Nikouš s Žigulem a mladším Honzou s Bárou vzadu, Táhlý s Páťou a jejich Mini, poprvé s Citroenem vyjel i Pavel s Martinem V. jako navigátorem a dětmi na zadním lóži, v Moskviči Martin s Denčou povozili Kačenku, statečně a sám vyjel i pan Vlasta se svojí Jawou a Porschem vyrazil i prezident klubu s Hochem na místě spolujezdce, protože jeho FIAT brouzdal větrem na cihlách.

Když jsme se U Hocha sešli všichni, následovalo symbolické odemknutí silnic pro sezónu 2017 s krátkým proslovem prezidenta klubu Honzy, jež pro tento účel sehnal nový klíč, který nám každý rok odemkneme silnice pro následující sezónu.
Abychom své plechové miláčky hned v úvodu neuhnali, zvolili jsme krátkou trasu, jejíž styčným bodem byla vyhlášená zmrzlá pochoutka v křupavém kornoutu od velikého fanouška veteránů – pana Živného a jeho cukrárna ve Mšeně na náměstí. Zde jsme vystavili své stroje pro oči kolemjdoucích a zmrzlinulízajících. Spolujezdci zde měli tu výhodu, že zmrzlou pochoutku zaměnili v pochoutku chmelovou. Po krátkém odpočinku jsme nasedli do aut a na motorky a vyrazili jsme po krásách našeho kraje. Ty nás zavedli až do restaurace někde v háji, teda V Ráji. Zde jsme se všichni občerstvili, dobili energii kofeinem a někteří, jako např. Vlasta se svojí Jawou, se museli odebrat směrem k čerpací stanici. Když poučený pan Vlasta s již řádně natankovanou Jawou, která již nevynechávala, dorazili do restaurace k ostatním, mohli jsme společně pokračovat v cestě. Ta už byla směrovaná do cílové rovinky opět na Valovicích U Hocha. Cestou jsme se ještě byly ukázat našim příznivcům ve Vísce, kde jsme také okoukli a pochválili renovaci prvorepublikové Tatry. Po té jsme již pokračovali do cíle.

Ačkoli to byl výlet menší vzdálenosti, užili jsme si díky němu báječné nedělní odpoledne a úspěšně jsme odemkli silnice pro nadcházející motoristickou sezónu 2017. Děkujeme Radonovi za výběr příjemné trasy, prezidentovi klubu za symbolické odemknutí silnic a hurá do nové sezóny. Přejme si všichni společně, ať je plná úspěchů, nezapomenutelných zážitků, nechť nás potká pouhé minimum potíží a závad a především, ať nás sezónou 2017 provází jen štěstí a zažijeme spousty zábavy, jako každý rok.

Autor: Martin Kosa